oxysindustryMaszyny do recyklingu kabli
i tworzyw sztucznych

linia recyklingu 1 linia recyklingu 2

LINIE DO RECYKLINGU KABLI

Opis: 

Oferujemy gotowe linie do recyklingu kabli składające się z granulatorów, rozdrabniaczy, przenośników taśmowych, separatorów wodnych, młynów turbo.

separatory wodne separatory wodne

SEPARATORY WODNE FIRMY METAL MAKETING

Opis: 

Separator wodny przeznaczony jest przede wszystkim do stosowania w recyklingu kabli odpadowych (używany do oddzielania cząstek miedzi lub aluminium od plastikowych), ale ze względu na swoją unikalną konstrukcję ma również zastosowanie do separacji różnych cząstek (np. odpadów elektronicznych, przy recyklingu odpadów samochodowych i przemysłowych, recyklingu akumulatorów, katalizatorów lub do oddzielania dowolnych dwóch cząstek o różnym ciężarze właściwym).

Separatory Metal Marketing umożliwiają wysoką przepustowość materiału przy bardzo wysokiej czystości otrzymanych frakcji (miedzi), a straty miedzi są zredukowane do zera. W przeciwieństwie do separatorów pracujących w technologii na sucho, tutaj w plastiku nie ma cząstek miedzi. Istnieją trzy standardowe rozmiary, które mogą przetwarzać 350-1000 kg materiału na godzinę, ale na życzenie mogą występować większe wydajności. Maszyna jest wyjątkowo cicha, nie występują duże wibracje i nie wymaga kotwienia do podłoża (fundamentowania).

Urządzenie można w prosty sposób skonfigurować z istniejącą linią recyklingu lub możemy zaoferować również granulator kablowy i przenośnik taśmowy do dostarczania materiału z granulatora do separatora lub z separatora. Maszyna ma zbiornik na wodę, z którego woda jest kierowana przez pompę do regulowanych dysz i przez sito ponownie wraca do zbiornika. Tak więc ta sama woda jest używana w sposób ciągły, konieczne jest tylko dodanie minimalnej ilości wody do układu, a odbywa się to również automatycznie przez zawór z pływakiem.

Przepływ wody przez dysze można regulować za pomocą zaworów, tak samo jak nachylenie stołu. Wszystkie części mające kontakt z wodą wykonane są ze stali nierdzewnej. Główną funkcją maszyny jest oddzielanie cząstek metalicznych od niemetalicznych przy różnym ciężarze właściwym cząstek. Ze względu na różnice w gęstości (ciężarze) cięższe cząstki mają tendencję do zejścia na górę, a lżejsze są wymywane przez wodę na niższe piętro, gdzie ponownie wychodzą z maszyny. Dlatego maszyna ma dwa wyjścia, górny dla cięższych frakcji (miedź, aluminium) i dolny dla lżejszych (plastik, papier, nylon,itp.).

Maszyna różni się od podobnych produktów na rynku swoją świetną wydajnością, cichą pracą, niskim zużyciem energii, kompaktową budową, wysoką jakością i solidną konstrukcją, a przede wszystkim konkurencyjną ceną.

separatory wodne separatory wodne

GRANULATORY DO KABLI, TWORZYW SZTUCZNYCH, FOLII I GUMY FIRMY METAL MARKETING

Opis: 

Produkujemy granulatory różnej wielkości i wydajności, które służą przede wszystkim do mielenia kabli odpadowych. Poza recyklingiem kabli można je wykorzystywać do mielenia tworzyw sztucznych, gumy, folii itp.

Maszyny mają bardzo mocną i wytrzymałą konstrukcję (materiał ST52 według DIN), z trzema nożami obrotowymi i dwoma nożami stałymi (materiał K110-U firmy Böhler), można je łatwo zmieniać i regulować. Zmiana sita jest również bardzo prosta i szybka.

Należy zauważyć, że w przeciwieństwie do innych producentów takich maszyn, produkujemy całkowicie stalową obudowę ST.52 o grubości 25 mm, a ze względu na zwiększoną masę maszyna jest bardzo cicha i spokojna podczas pracy.

Łożyska i oprawy instalujemy wyłącznie z firmy FAG (Niemcy).

Napędy montujemy na życzenie klienta (9,5 kW, 15, 18,5 lub 22 kW).

Produkujemy granulatory do 160 kW.

Adres:

OXYS Sp. z o.o.  
ul. Parkowa 36
42-622 Świerklaniec
tel. +48 662-977-651
Tel. +48 604-659-006  

Adres:

Biuro zarządu:
ul. Janasa 13
41-506 Chorzów
Tel. +48 889-707-607 

Linki:

www.oxysindustry.pl
e-mail: biuro@oxysindustry.pl